Sportowe przerwy

sportowe przerwyW takcie trwania akcji „Ćwiczyć każdy może” w naszej szkole zorganizowane zostały „Sportowe przerwy”, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Młodzi ludzie mogli zmierzyć się ze sobą w następujących konkurencjach: rzuty do kosza, strzały na bramkę, rzuty do celu, kręcenie hula hop, strongman i strongwoman. Tanecznym krokiem wkroczyliśmy w czwartek 27 marca. W ten to dzień na sali gimnastycznej odbyły się zajęcia taneczno-ruchowe. Maluszki (klasy 0-3 ) miały ubaw po pachy tańcząc z balonikami, które niczym żywe istoty uciekały tam, gdzie miały ochotę. Nieco trudniejsze „konkurencje” – wymagające precyzji ruchów i gibkości zaserwowano uczniom klas 4-6. Wspomnimy chociażby o przechodzeniu pod nisko (oj nisko!) ustawioną poprzeczką (niecodzienne zadanie, gdyż w naszej szkole uczniom zazwyczaj poprzeczki ustawia się wysoko).

A gimnazjaliści? Ich tez można włączyć do zabawy- choć wiadomo, że na zupełnie innych „dorosłych” już zasadach . Ruch- z balonikiem czy bez- to zdrowie!