Pasowanie

Ślubowanie         Ślubowanie pierwszoklasistów

„Jestem małym Polakiem, uczę się w szkole Polskiej. Przyrzekam uczyć się pilnie. Szanować wszystkich, którzy pracują w szkole po to, aby nam w niej było dobrze…………” - takimi słowami zaczęli ślubować uczniowie klasy 1. naszej szkoły dnia 24.10.2013 r. Ich przysiędze przyglądali się dyrektor szkoły, rodzice, młodsze rodzeństwo, nauczyciele, ksiądz Krzysztof, przedstawiciele SU oraz wychowawczyni - Czesława Gadzina.

Pierwszoklasiści uroczyście zostali pasowani przez dyrektora szkoły, symbolicznym dużym ołówkiem, ale zanim to nastąpiło musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w pierwszym miesiącu nauki. Dokonali tego w formie montażu słowno – muzycznego.

Ślubowanie na flagę narodową złożyli również Rodzice.

Pierwszoklasiści otrzymali piękne pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia szkoły.

Na koniec uroczystości delegacja uczniów klasy pierwszej złożyła symboliczny kwiat pod tablicą patrona szkoły. Potem wszyscy podziękowali zaproszonym gościom i zaprosili na poczęstunek przygotowany przez rodziców.