„Ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy” 2022

pp22

Już po raz kolejny, dnia 19.10.22r, najmłodsi uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w ćwiczeniach z udzielania pierwszej pomocy zorganizowanych przez Panią P. Witek w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”. Na początku prowadząca przypomniała o sposobach udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu przez dziecko, do których należy przede wszystkim powiadomienie osoby dorosłej o zdarzeniu lub wezwanie służb ratunkowych dzwoniąc na numer 112. Następnie zaprezentowała kolejne etapy resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Każdy uczeń pod okiem nauczyciela ćwiczył wykonywanie tzw. „masażu serca” na fantomie.

Celem zajęć było kształtowanie u dzieci umiejętności: właściwego zachowani się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje pomocy oraz prawidłowego udzielania pierwszej pomocy.