Światowy dzień warzyw i owoców

ow22Światowy Dzień Owoców i Warzyw – słyszeliście o nim? Na całym świecie obchodzony jest w trzeci piątek października. Dlaczego warto obchodzić to święto? Ponieważ warzywa i owoce są bogactwem witamin oraz składników mineralnych. Powinny być nieodłącznym składnikiem naszej codziennej diety. Możemy je jeść w różnych formach – na surowo, gotowane, w formie przetworów, soków. Korzyści z ich spożywania jest bardzo wiele. Dlatego Światowy Dzień Owoców i Warzyw jest idealną okazją do tego, aby przypomnieć o ich roli.

Doskonale wiedzą o tym przedszkolaki i z chęcią włączyły się w obchody tego nietypowego święta. Podczas zajęć nazywały zgromadzone warzywa i owoce, rozpoznawały je z zamkniętymi oczami, przeliczały, porównywały. Poprzez różnorodne zabawy, smakowanie owoców i warzyw, twórczość plastyczną, dzieci doskonaliły prozdrowotne postawy. Uczniowie wykazali się inwencją twórczą oraz bogatą wiedzą na temat owoców i warzyw, ich spożywania oraz roli jaką pełnią w naszym odżywianiu. Wielką atrakcją dla dzieci było przygotowanie pysznych, zdrowych i kolorowych szaszłyków owocowych, które rozbudziły apetyt u niejednego przedszkolaka.

Było smacznie, kolorowo i ... witaminowo.