Pielęgnujemy tradycję

Pielęgnujemy tradycję

Pamiętamy o przeszłości. Oddajemy hołd bohaterom w trakcie uroczystości rocznicowych.

Rozwijamy talenty

Rozwijamy talenty

Na kołach zainteresowań i realizując różne projekty, możesz rozwijać swoje pasje.

  • Logo szkoły
  • Pielęgnujemy tradycję
  • Rozwijamy talenty

Artykuły

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2022

20220929 104911Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który przypada na 29 września, to jedno z wydarzeń w kalendarzu dni nietypowych, które łączą przyjemne z pożytecznym. Pożyteczne, bo książka to idealne źródło wiedz, które pobudza wyobraźnię, poszerza słownictwo , zwiększa wrażości i uczy myślenia. Przyjemne, bo to świetna okazja do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu dziecka z bliskimi czy kolegami.

   Celem tego święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Nasza szkoła, po raz kolejny, z chęcią wzięła udział w tej akcji i zorganizowano sesje czytelnicze dla przedszkolaków. Starsi koledzy z klasy 5, 6 i 8 wprowadzili najmłodszych uczniów w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. Dzieci świetnie sprawdziły się w roli słuchaczy.

   W rolę czytających wcieliły się także wychowawczyni przedszkolaków oraz Pani Paulina Zarzeka, dzięki której dzieci mogły także zobaczyć jak wygląda praca w bibliotece.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka. Radość i uśmiech naszych przedszkolaków świadczyły o świetnej zabawie. A podążając za słowami Wisław Szymborskie „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” bawmy się czytaniem codziennie.

Jesteś tutaj: Home