Pielęgnujemy tradycję

Pielęgnujemy tradycję

Pamiętamy o przeszłości. Oddajemy hołd bohaterom w trakcie uroczystości rocznicowych.

Rozwijamy talenty

Rozwijamy talenty

Na kołach zainteresowań i realizując różne projekty, możesz rozwijać swoje pasje.

  • Logo szkoły
  • Pielęgnujemy tradycję
  • Rozwijamy talenty

Artykuły

Gdzie mieszka Skarbnik?

Wieliczka strona 1Na to pytanie szukali odpowiedzi uczestnicy wyjazdu do Wieliczki. Kopalnia Soli skrywała tajemnicę, którą odkryć próbowali uczniowie klasy 5 i 6.

               Podążali oni szlakiem turystycznym, a ciekawe opowieści snuł Pan przewodnik, który potrafił zaciekawić każdego słuchacza. Największe wrażenie wywarła na pewno Kaplica św. Kingi, w której zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie. Podczas długiego zwiedzania można było poczuć niezwykłość tego miejsca. W trakcie wędrówki udało się spotkać w podziemnych korytarzach Skarbnika, który czekał na młodzież, by zaproponować interesujące wyzwanie- drużynowe układanie drewnianych elementów w konkretną, najlepiej wykonaną, konstrukcję. Lepsi okazali się chłopcy, którzy otrzymali laur zwycięstwa. Później zasiadła na tronie św. Kinga, w którą wcieliła się Jessica. A poddani górnicy szukali jej pierścienia, który ukryty był w kopalni. Czy udało się go odnaleźć? To pozostanie słodką tajemnicą uczestników wyjazdu.

               Kolejnym punktem wycieczki był pyszny, ciepły posiłek, który wyczekiwany był z wielką niecierpliwością. Później uczniowie wyjechali windą na powierzchnię, pokonując czasem swoje własne lęki. Pan przewodnik nadmienił, że była to nagroda za bardzo ładne zachowanie grupy, bo mogłoby się to odbywać w inny sposób- pokonywanie w górę schodów, którymi wcześniej schodzili uczniowie do kopalni.

               Tuż po wyjściu, pod okiem Pani przewodniczki, uczniowie skierowali swoje kroki do Tężni Solankowej, by wzmocnić organizm, oddychając wyjątkowo leczniczym powietrzem. Następnym punktem było zaopatrzenie się wycieczkowiczów w pamiątki. Po dokonaniu zakupów wszyscy zgodnie udali się do kolejnego miejsca na liście UNESCO- Muzeum Żup Krakowskich. Jednego z największych górniczych muzeów. Na koniec wykonano pamiątkowe czako, które nawiązywało do tego miejsca. Zanim jednak zabrano się za robienie nakrycia głowy górników, to rozwiązywane były łamigłówki, sprawdzające wiadomości przekazywane w trakcie wycieczki.

W drodze powrotnej humory dopisywały, więc wyjazd można uznać za udany.

Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie klas- Paulina Zarzeka i Iwona Rola (inicjatorki wyjazdu), a wspierała ich w tym dniu także Pani Kamila Oracz- Ogorzałek.

Jesteś tutaj: Home