„Krok, krok… za krokiem krok…”.

dur22W poniedziałek, wczesnym rankiem, klasa siódma z wychowawczynią, panią przewodniczką i nauczycielką języka polskiego wybrała się na wycieczkę górską. Uczestnicy wyjazdu obrali sobie piękny cel- Pieniny.

Swoją wędrówkę żółtym szlakiem rozpoczęli w Szlachtowej, by po 45 minutach zdobyć pierwszy szczyt, z którego rozpościerał się cudowny widok na Tatry. W tak miłych okolicznościach przyrody skonsumowano zasłużone drugie śniadanie, by nie zabrakło sił na dalszą wędrówkę. Przy tej okazji ujawniły się uczniowskie, długo skrywane, talenty kulinarne. Dla mniej wtajemniczonych możemy zdradzić, że powstały nietypowe połączenia smakowe, które okazały się nawet dobrym pomysłem. Podczas wychodzenia pod górę można było napawać oczy widokami na znane wszystkim Trzy Korony i Sokolicę, które prezentowały się niezwykle i zachwycały uczniów. Podczas pokonywania trasy do schroniska pod Durbaszką, gdzie przewidziany był dłuższy postój, pojawił się dylemat. Wejść na szczyt Wysokiego Wierchu, czy też ominąć go szerokim łukiem? Nasza dzielna młodzież postanowiła podjąć wyzwanie i zdecydowała (dodajmy, że w demokratycznie przeprowadzonym głosowaniu), że podejmie wysiłek wdrapywania się na szczyt. Jak się później okazało, była to słuszna decyzja, bo nawet mniej przekonani uczniowie byli zadowoleni i poczuli satysfakcję z osiągniętego celu. Kolejny przystanek był w schronisku, gdzie upieczona na grillu kiełbaska smakowała jak nigdy wcześniej. Po zasłużonym odpoczynku młodzież wyruszyła w dalszą drogę… Pani przewodniczka poprowadziła młodzież w stronę Wąwozu Homole. Zanim uczniowie tam dotarli, pokonali kilka stromych, naprawdę wymagających, wzniesień pokrytych kamieniami, z których należało jeszcze zejść, by dotrzeć do niesamowitego zakątka w Pieninach. Wąwóz urzekł swym wyjątkowym wyglądem i na pewno na długo pozostanie w pamięci. Około godziny 18.00 uczestnicy wyjazdu dotarli na szkolny parking.

Pomysłodawczynią wyjazdu była wychowawczyni klasy Pani Paulina Witek, a opiekę w tym dniu sprawowała także Pani Iwona Szlag.