Pielęgnujemy tradycję

Pielęgnujemy tradycję

Pamiętamy o przeszłości. Oddajemy hołd bohaterom w trakcie uroczystości rocznicowych.

Rozwijamy talenty

Rozwijamy talenty

Na kołach zainteresowań i realizując różne projekty, możesz rozwijać swoje pasje.

  • Logo szkoły
  • Pielęgnujemy tradycję
  • Rozwijamy talenty

Artykuły

Jaś i Małgosia

jaś i malgosiaWartość utworu polega nie na jego doskonałości, ale na efektach, jakie wywołuje. – Eduardo Mallea, 

Ten piękny cytat niech będzie mottem tekstu o pewnym przedstawieniu, które wywołało efekt zasłuchania u naszych najmłodszych uczniów. A było to tak:

Wrzesień- początek roku szkolnego, plany i marzenia nabierają kształtów. Marzeniem członków grupy teatralnej spotykającej się co tydzień było wystawienie przedstawienia. Wybrano tekst Brzechwy pt.:”Jaś i Małgosia”.

Cały rok szkolny- odbywają się próby czytane, trwa nauka tekstów, omawiane są pomysły na poszczególne postaci. Gdy kwestie zapadły w pamięć, rozpoczęto próby na scenie. Budowano ruch sceniczny, ustalano scenografię i kostiumy. Pracowano nad dykcją i szlifowano warsztat aktorski…..

Maj- ustalono datę, zaproszono publikę. Zaczęło się to, na co pracowano cały rok….

31 maja o 9.00 uczniowie oddziału przedszkolnego, zerówki i klasy 1. oraz koleżanki i koledzy aktorów z klasy 6. mogli na własne oczy zobaczyć efekt sumiennej i twórczej pracy młodych aktorów. Przedstawienie Jaś i Małgosia to klasyczna bajka , która uczy, bawi i porusza. Aktorzy i członkowie koła, którzy tego dnia bawili publikę to Aleksandra Mikołajczyk z klasy 5 (Małgosia) oraz szóstoklasiści: Emilia Bomba (Wilk), Wiktoria Dąbrowska (Narrator), Kasia Wańczyk (Jaś), Julia Rosiek (Czarownica) , Dominika Główczyk (Mama, Miś), Maksymilian Bielak (Tata, Zajączek). Na widowni zasiadły panie Renata Zielińska i Kamila Oracz-Ogorzałek czuwając nad młodą publiką. Szóstoklasista Michał odnalazł się w roli kamerzysty. I zaczęło się. Aktorzy pokazali swój kunszt, opanowanie i talent. Nie zapomnieli też o tym, że rolą należy się bawić- Czarownica szalała z wściekłości, Jaś i Małgosia bratali się z Wilkiem, a Narrator obrósł w piórka (a właściwie w etolę z piór). Wszystko okraszone było zapachem pierników, które znikały z koszyczka w dziwny sposób (podejrzenia padają na wilka). Było pięknie. Trud przyniósł zamierzony efekt. Przedstawienie wywołało brawa, a cisza panująca na widowni w czasie jego trwania sugerowała, że młoda publika dała się wciągnąć w akcję. Przedstawienie przygotowała z uczniami opiekunka koła Paulina Zarzeka, która dziękuje Drogim Aktorom za ten rok wspólnej pracy.

Jesteś tutaj: Home