Pierwsza pomoc na pierwszym miejscu!

PPP22Jak dobrze jest mieć fach w ręku i wiedzę praktyczną w małym paluszku! Aby nasi uczniowie byli przygotowani do pomocy w każdej sytuacji , od najmłodszych lat pod okiem pani Pauliny Witek przygotowują się do poprawnego przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Nie jest to sprawa prosta i nie jest banalna, ale z pewnością ważna i ratująca życie. Pani Paulina Witek przeprowadziła takie zajęcia u trzecioklasistów oraz uczniów klasy drugiej. Dzięki pomocy jednej z uczennic (dziękujemy Aniu) na zajęciach uczniowie uczyli się obsługiwać tak pomocny sprzęt jak defibrylator oraz w skupieniu wysłuchiwali, a potem próbowali przeprowadzić działania ratujące życie na manekinie. To z pewnością jedne z pierwszych zajęć tego typu dla uczniów tych klas. Dzięki pani Paulinie takie przeszkolenia odbywają się w naszej szkole często. Ważne, aby weszły w krew i stały się wiedzą, której się nie zapomina i korzysta w razie potrzeby.