Wielkanocne cudeńka

kl6 pisankiUczniowie klas 5 i 6 chętnie podejmują plastyczne wyzwania. Już kolejną lekcję plastyki zdobili styropianowe jaja, aby te zmieniły się w wyjątkowo spektakularne dekoracje na wielkanocny stół. Każda ozdoba była inna, każda zachwycała i była wizytówką talentu jej twórcy. Tak niewiele trzeba, aby miło i kreatywnie spędzić czas w oczekiwaniu na najmilsze- spotkania przy wielkanocnym stole z najbliższymi. Zanim w ruch pójdą mąka, cukier i masło w dziecięcych rękach królowały cekiny kokardy i koraliki. Co prawda z tych jajek nie będzie świątecznych pyszności, ale na pewno niejednemu zaostrzą apetyt na sprawdzenie się w artystycznej twórczości dekoracyjnej. W planach jeszcze wielkanocne zajączki z papieru- do ich wykonania szykują się piątoklasiści razem z wychowawczynią. Trzeba się pospieszyć, bo Wielkanoc tuż tuż -chyba każdy z utęsknieniem czeka na ten wyjątkowy czas-oby razem z nią zagościły w naszych sercach Nadzieja i Radość, których tak bardzo nam potrzeba.