MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI – konkurs „Dzień liczby Pi”

Dzień Pi22W 2019 r. UNESCO ogłosiło dzień 14 marca Międzynarodowym Dniem Matematyki. W USA 14 marca obchodzony jest Dzień Liczby „Pi”, gdyż data święta nawiązuje do skojarzenia rozszerzenia dziesiętnego liczby PI, czyli „3,14”. Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Matematyki w dniu 14 marca 2022 r. nauczyciele przedmiotu zorganizowali i przeprowadzili wśród uczniów klas 4 – 8 konkurs matematyczny. W konkursie licznie wzięli udział chętni uczniowie walcząc o wygraną w swojej kategorii wiekowej. Podczas rozwiązywania zadań uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami matematycznymi. W poszczególnych kategoriach wiekowych nagrodzeni zostali:

Jakub Tokarz- klasa IV

Aleksandra Mikołajczyk i Magdalena Paciorek- klasa V

Tomasz Pasiut- klasa VI

Olivier Bieniek- klasa VII

Jakub Frączek- klasa VIII

W dniu 30.03.2022 r. odbyło się podsumowanie konkursu i uroczyste wręczenie nagród laureatom przez Pana Dyrektora.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi za ufundowanie atrakcyjnych nagród. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki matematyki: Anna Sus i Agnieszka M-Leśniak