„Malinowe szaleństwo…”

BalladynaMłodzież z klas najstarszych udała się na spektakl teatralny do pobliskiego Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu. Sztuka przedstawiała historię zawartą w tragedii Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”. Dramat należy do kanonu lektur obowiązkowych, dlatego warto było zobaczyć jego teatralną odsłonę. Dodatkowym atutem przedstawienia była obsada… utalentowani i pełni pasji młodzi ludzie z Grupy Młodzieżowej Teatru CUDOKI- SZUROKI zechcieli zmierzyć się z tak klasycznym repertuarem i należy przyznać, że sprostali temu wymagającemu zadaniu. Z pewnością można stwierdzić, że niektóre kreacje aktorskie pozostaną w pamięci widzów, bowiem w doskonały sposób oddawały charaktery odgrywanych postaci.

Teatr to wyjątkowe miejsce, które ma swój czar i pozwala widzowi obcować ze sztuką. Rządzi się również swoimi regułami, o których pamiętali nasi uczniowie z klasy 7 i 8, udowadniając to poprzez swoje odpowiednie w tym miejscu zachowanie oraz stosowny na taką okazję ubiór.

Organizatorkami wyjazdu były wychowawczynie: A. Sus i P. Witek. Opiekę nad młodzieżą sprawowała także I. Szlag.