Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

2122Dnia 1 września 2021 roku o godzinie 9:15 w budynku Szkoły Podstawowej im. Józefa Bieńka w Librantowej nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2021/2022, poprzedzona mszą św. w kościele parafialnym. W tym roku uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy szóstej pod czujnym okiem Pani Pauliny Zarzeki oraz wychowawczyni Pani Agnieszki M-Leśniak. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego oraz hymnu szkoły. Następnie przywitano wszystkich zgromadzonych. Zaraz potem przystąpiono do części artystycznej, która zawierała przedstawienie fragmentu historii Polski – uczczenie 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej poprzez wykonanie utworów muzycznych i recytacje wierszy. Uroczystość zakończyło złożenie życzeń uczniom i nauczycielom z okazji nowego roku szkolnego. Następnie został poproszony o zabranie głosu i oficjalne otwarcie roku szkolnego Pan Dyrektor Jarosław Rola, który przekazał bieżące informacje dotyczące organizacji pracy szkoły. Później uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami. W ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki w naszej szkole.